NAŠE PRODUKTY
CO JE NOVÉHO?

Vítejte v našem e-shopu!

Publikováno: 21.05.2018

Vítejte v našem e-shopu!

Stránky v rekonstrukci. Děkuji za pochopení Vážení zákazníci, srdečně vás vítáme v našem novém internetovém obchodu Fit-hit.cz

Detail novinky
VYHLEDÁVÁNÍ

Prostě život

10 důvodů proč se stále častějí ozývá volání

„Sluníčkáři všech zemí, vyližte si prdel!“

 

Vážení čtenáři, v posledních měsících se nám tu rozmohl takový nešvar. Lidé často používají termín sluníčkář. Ačkoli zní tento termín celkem pozitivně, neboť nám evokuje nejdůležitější hvězdu naší sluneční soustavy, ve skutečnosti se jedná o hanlivé označení jedince. A protože wikipedie mlčí, pokusím se definovat já.

Termín sluníčkář je těchto časech užíván pro člověka, který se zabývá esoterikou, duchovnem a je mu blízká filosofie New Age. Pojďme si ale říci, že sluníčkaři samotní, se takto nenazývají. Jsou tak nazýváni odpůrci esoteriky, duchovna a filosofie New Age a jimi jsou také v hojné míře nesnášeni. Zamýšlela jsem se nad důvody a bude to asi proto, že…

 

  1. Ho nepoznáš na první pohled

Takový sluníčkář se může uplně klidně zamíchat do davu a když se s ním setkáš třeba v baru, může se stát, že na tebe svoje sluníčkaření vytasí až po pár hodinách.. No, tady se vyplatí prověřovat.

 

  1. Pořád opakuje, že je vše krásné a super

Si takhle vyjdeš se sluníčkářem na procházku. Po 100 metrech začne brutální slejvák, za chvilku do toho kroupy a tak se jdete schovat do podchodu. Stojíte tam celý mokrý, zmrzlí a aby toho nebylo málo, okradou vás dva týpci co asi na něčem frčej a ještě na vás plivnou. Začneš hystericky křičet, že jsi od nich něco chytl a sluníčkář vedle tebe s tím svým úsměvem říká: „ Neboj, všechno bude v pořádku, Vesmír je náš kamarád…..“ WTF?

 

  1. Se dost často přihlouple usmívá

Podle toho se taky dá sluníčkář celkem v pohodě poznat v davu. Stojí ve frontě, úsměv. Jede metrem, úsměv. Kupuje si v čajovně sypaný čaj, úsměv. Kupuje si novou knížku o esoterice, dabl úsměv.

 

 

 

  1. Se většinou nepodílí na drbech

Sejdete se s partou a potřebujete probrat, jak vás vypekl jeden kámoš. Tohle fakt pos*al a vy se léčíte trochou těch pomluv. No a sluníčkář dělá co? Sedí, nepřítomný výraz, potom se na vás otočí a řekně něco ve stylu: „Ale no tak, kluci, na této situaci jsme se měli jen něco naučit, berte to tak. Milujte se i s chybami, kterých jste se dopustili, uleví se vám. Věřte mi.“ Jak je libo, po odchodu sluníčkáře… No, neměl chodit dřív.

 

  1. Tvrdí, že jsme si všichni rovni a přitom se chová jako Bůh

To od něj jen pořád slyšíš – nesuď, nepomlouvej, nepovyšuj se, neponižuj se… No a pak na tebe kouká jako na vraha, když vezmeš somrákovi  z klobouku dvacku na hranolky.

 

  1. Dost často blábolí něco o Vesmíru, jednotě, a kdo ví co ještě

Sluníčkář vytáhne Vesmír, jednotu, anděly, téměř na cokoli. Vsadil sis na zápas a prohrál jsi? Nevadí, Vesmír to tak zařídil z určitého důvodu. Nevíš, jestli se máš rozejít s přítelkyní? Ok, zeptej se svého duchovního průvodce, či co..  Ať mi nikdo nevykládá, že ten týpek na ničem nefrčí.

 

  1. Sebou všude tahá divný knížky

Jako, kdo v dnešní době čte knížky? Ok, pár lidí by se našlo, ale proč to tahat všude sebou a pak z toho ještě předčítat nudné pasáže?

 

  1. Všude cpe ty svoje motivační citáty

Přestal jsi už radši chodit na fejs, protože tohle se fakt nedá. Citát, fotka krajiny, citát, citát, citát, fotka jak medituje, citát, citát… To nehceš!

 

  1.  To vypadá, jako by vůbec nechodil do školy, nebo to tam snad prospal

Do školy chodit zjevně nemohl. Učili jsme se tam dost zásadní věci, který by jinak musel vědět. Jako třeba, že nejsme všichni propojený nějakým neviditelným špagátem a že život je svině! Například.

 

 

  1.    Fuuurt medituje

Voláš mu, jestli nezajdete na fotbal, squash, nebo zapařit.. A odpověď? „ Sorry, kámo, musím si dát ještě pár hodin meditace, dneska jsem meditoval jen 6 hodin… „

 

 

A co si myslím o sluníčkářích já? Řekla bych, že jsme celkem v pohodě. Dokonce si ze sebe umíme udělat i srandu… Pro ty, kteří si myslí, že sluníčkáři nemohou s nesluníčkovými vyjít,  mám vzkaz. Neberte se tak vážně a zahoďte ty populární nálepky, třeba to pak půjde líp. J

 

 

 

 

Tvorba webových stránek